Problem:

Problemy z zasilaniem laptopa. Jak rozpoznać uszkodzone gniazdo zasilania ? Czy można naprawić wyłamane gniazdo zasilania ? Jak dobrać zasilacz do laptopa ? Czy można naprawić zasilacz ? 

Odpowiedź:

Gniazdo zasilania spełniają szczególną rolę w laptopach oraz komputerach. Stanowi niezwykle ważny element. Bez sprawnego tego elementu nie nacieszycie się długim czasem pracy laptopa czy tabletu. 

Problemy z zasilaniem laptopa. Czy można naprawić wyłamane gniazdo zasilania ?Problemy z zasilaniem laptopa. Czy można naprawić wyłamane gniazdo zasilania ? Gniazdo zasilania

 


Jak rozpoznać uszkodzone gniazdo zasilania. Naprawa gniazd zasilających.

Jeżeli zauważyłeś, że gniazdo w twoim laptopie nie kontaktuje, iskrzy bądź laptop włącza się po wygięciu wtyczki zasilacza, bateria nie ładuje się prawidłowo lub laptop nie chce się w ogóle włączyć, może to świadczyć o uszkodzeniu gniazda zasilania. Jeśli widzisz, że system wskazuje niski poziom baterii, mimo że bateria jest podłączona jest to znak, że dzieje się coś niedobrego z zasilaniem. Najczęściej wtedy dotyczy to braku zasilania. Należy to natychmiast sprawdzić, aby nie utracić żadnych prywatnych dokumentów i danych. Przede wszystkim wskazana jest naprawa gniazda zasilania i wizyta w serwisie. Bez sprawnego gniazda zasilania, twój laptop nie będzie w stanie prawidłowo funkcjonować. Dlatego nie zwlekaj i przynieś swój sprzęt do naszego serwisu. Naprawa gniazd zasilania nie stanowi dla naszych serwisantów żadnego problemu.

 

Objawy problemów z zasilaniem

Brak zasilania jest jednym z najczęstszych problemów laptopów i może zawierać jedną lub więcej z następujących objawów:

  • Gniazdo zasilania może mieć krótkotrwałe ładowanie lub tylko wtedy, gdy złącze jest ustawione pod kątem.
  • Dioda ładowania - światło, dioda ładowania może nie świecić bez względu na kąt, złącze przesuwa się.
  • Bateria może się rozładować, gdy laptop jest włączony, ale ładować kiedy jest wyłączony.
  • Zapach spalenizny można zauważyć, gdy laptop jest włączony lub podczas ładowania.
  • Ciepłe lub goroące gniazdo -można zauważyć, że gniazdo zasilania jest gorące po wyjęciu wtyczki.

 
Wtyk kabla zasilania laptopa HPProblem z zasilaczem laptopa

 

Podstawowe problemy z zasilaniem. Przyczyny uszkodzeń

Podstawowe i najczęściej spotykane problemy z zasilaniem laptopa, to:

  • Niesprawny, zwarty lub uszkodzony mechanicznie zasilacz - wszelkego rodzaju przełamania i zagniecenia na kablu, często wyginana wtyczka od zasilania powoduje pęknięcia i rozerwanie przewodów zasilających.
  • Uszkodzone gniazdo zasilania - najczęstszym objawem uszkodzenia gniazda zasilania jest brak ładowania baterii, brak zasilania laptopa, problemy z włączaniem bądź samoistne wyłączanie się komputera bezpośrednio po uruchomieniu.
  • Uszkodzona przetwornica płyty głównej - przyczyną najczęstszych uszkodzeń związanych z przetwornicą, są niewłaściwie i nie markowe (dedykowane) zasilacze, które w wyniku niewłaściwych parametrów zasilania uszkadzają elementy aktywne przetwornicy (“palą płytę główną”). Przetwornica (układ zasilania), może ulec uszkodzeniu również w sposób pośredni, na skutek zbyt wysokiej temperatury płyty głównej, (brak konserwacji laptopa, niedrożne chłodzenie).

 Problem z zasilaniem laptopa. Uszkodzona przetwornica płyty głównej

Przyczyną takich objawów może być również:

  • wyłamanie bolca lub też samego gniazda zasilania
  • źle i nieprawidłowo dobrany zasilacz - nieodpowienie dobrane napięcie V i natężenie A, moc zasilacza, a także rozmiar wtyczki.

Zapraszamy do dostarczenia uszkodzonego laptopa i zasilacza w celu dokonania właściwej diagnozy w naszym punkcie serwisowym.


W razie problemów zalecamy skorzystanie z usługi  naprawy zasilacza lub gniazda zasilania notebooka. Polecamy wizytę w naszym serwisie. Naprawiamy gniazda zasilania i zasilacze wszytkich typów lub oferujemy nowe zamienniki. Posiadamy w ofercie zasilacze do wszytkich typów laptopów. Zapraszamy do dostarczenia uszkodzonego laptopa i zasilacza w celu dokonania właściwej diagnozy w naszym punkcie serwisowym.