Problem:

Jak uzyskać dostęp do BIOS w Windows 8 / 8.1

Odpowiedź:

Dostęp do BIOS w Windows 8 i Windows 8.1 nie jest wcale taki prosty, jak byśmy tego chcieli. Możemy jednak dostać się do BIOS-a z poziomu uruchomionego systemu.

W Windows 8 i Windows 8.1 nie mamy dostępu do BIOS-a, ale UEFI - jego odpowiednika wprowadzonego wraz z najnowszą wersją systemu Microsoftu. Możemy go uruchomić z poziomu systemu. Wystarczy, że otworzymy pasek zaklęć (gest, bądź Windows+C).

Następnie klikamy Ustawienia i przytrzymując klawisz Shift - ikonę Zasilanie. Cały czas trzymając Shift wybieramy Uruchom ponownie. Nastąpi wylogowanie i zostaniemy przeniesieni do ekranu ustawień.

Tutaj musimy wybrać pozycję drugą, czyli Rozwiąż problemy. Kolejna pozycja, którą klikamy to Opcje zaawansowane. Po przeniesieniu do nowego ekranu wybieramy pozycję odpowiedzialną za uruchomienie UEFI, czyli Ustawienia oprogramowania UEFI. Niestety, jeżeli korzystacie ze starego peceta z Windows 8, funkcja ta może być niedostępna.

Po jej kliknięciu komputer zostaje uruchomiony i wchodzi w tryb UEFI, w którym możemy wprowadzić interesujące nas zmiany.

 

 źródło: download.net.pl