Problem:

Jak sprawdzić czcionkę na zdjęciu ? Jaki to font ? Jak rozpoznać czcionkę ?

Odpowiedź:

Jeśli mamy dowolny plik graficzny, który zawiera interesującą nas czcionkę i chcemy sprawdzić jej nazwę - oto jak to zrobić.

 Przede wszystkim wspomniany plik graficzny, może to być dowolne zdjęcie lub chociażby logo znalezione w sieci, musi być czytelny.

Wchodzimy na stonę MyFonts. Następnie klikamy na WhatTheFont.

Zostaniemy przeniesieni na kolejną stronę, gdzie poza wskazówkami, jak powinien wyglądać obrazek do sprawdzenia, będziemy mieli opcje pozwalające na załadowanie obrazka z sieci lub z dysku twardego.

Dla potrzeb tego poradnik przyjmijmy, że chcemy sprawdzić, jaką czcionką został stworzony Przykładowy tekst, który znajduje się na pliku graficznym z rozszerzeniem .jpg.

 

Ponieważ obrazek znajduje się na dysku twardym, klikamy Przeglądaj, odnajdujemy wybrany przez nas plik, klikamy Otwórz.

 

Na samym końcu klikamy jeszcze Continue.

Po chwili plik zostanie sprawdzony, zaś my będziemy musieli zdecydować, czy strona dobrze odczytała informacje z np. zdjęcia, korygując ją, jeśli popełniła błąd i wprowadzając właściwą literkę.

 

 

Po tym jak klikniemy Continue, strona wyświetli proponowane czcionki, które według niej pasują do tego, co przesłaliśmy i co znajduje się na pliku graficznym. Niestety, system te nie zawsze działa poprawnie, co warto mieć na uwadze. W tym wypadku została użyta czcionka Arial Black, której nie ma w propozycjach

Strona poleca też inne rozwiązania, z których możemy skorzystać, ewentualnie być może to, co już zostało zaproponowane sprawi, że albo sami domyślimy się jaka czcionka została użyta na danym pliku graficznym lub też zdecydujemy się na podobną.

źródło: gazeta.pl